„Atak” na biuro posła Wilka. Wandalizm czy akcja polityczna?

W całej Polsce dochodzi do niszczenia elewacji biur parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości. Również w Elblągu biuro posła Jerzego Wilka poinformowało o takim zdarzeniu.

Jak informuje biuro poselskie Jerzego Wilka, do aktu wandalizmu doszło w weekend. Nieznany sprawca bądź sprawcy napisali na ścianie budynku, gdzie mieści się biuro: „Czas na sąd ostateczny. Wypier…ć”.

– Sprawa została już zgłoszona na policję – dowiedzieliśmy się od Martyny Petrykowskiej, asystetnki posła Wilka.

Do podobnych aktów wandalizmu dochodzi w całym kraju. W podobny sposób „atakowane” są biura poselskie parlamentarzystów PiS.

Gołub-Dobrzyń, Wąbrzeźno i Warszawa- zwolennicy opozycji totalnej mieli najwyraźniej dość pracowity weekend. W nocy z piątku na sobotę dokonano aktów wandalizmu na biurach poselskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości: posła Krzysztofa Czabańskiego oraz senatora Andrzeja Mioduszewskiego – informuje portal fronda.pl.

Na oknach i na chodniku przed budynkiem pojawiły się takie napisy, jak: „PZPR” czy „Czas na sąd ostateczny”. O sprawie poinformował na Facebooku Krzysztof Czabański.

„Policja została powiadomiona… Podejrzane są dwie kobiety wysłane najpewniej z zewnątrz z „misją specjalną”, które pojawiły się w tych miastach. Monitoring miejski pozwoli na precyzyjniejsze ustalenia” – napisał poseł.

TVP Info podaje, że jak na razie policja złapała 49-letnią kobietę.

„Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na to, aby ta kobieta usłyszała zarzut z artykułu 256 kodeksu karnego, który traktuje o propagowaniu ustroju totalitarnego. Następnie kobieta została przesłuchana i zwolniona” – zdradził w rozmowie z telewizją Michał Głębocki z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

Z kolei dziś na elewacji biura Zarządu Okręgowego PiS przy ul. Koszykowej w Warszawie pojawił się napis „Se możecie wyp******ać”.

„Szczęśliwie, mamy monitoring, więc winni odpowiedzą. Platforma, Nowoczesna, może pomożecie sprzątać po swoich zwolennikach?”- napisano na twitterowym koncie „WarszawskiPiS”.

fot. nadesłane.

2 komentarze

  • Ja Reply

    23 lipca 2018 at 14:32

    Nie wiedziałem że macie w Elblągu tych p……… z po,nowoczesnej i kodu ! Tylko pogratulować mieszkańców . Proponuję złapać , wpierd…. potem ukarać grzywną i przedstawić rachunek za malowanie Całego Budynku – wyleczycie błazna raz na zawsze z Malarstwa Artystycznego 🙂

  • Andrzej Reply

    28 lipca 2018 at 17:50

    Ani wandalizm, ani akcja polityczna. Szczerość suwerena !

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register