Bieg na orientację w Elblągu

Przed nami szósta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start ostatniej zimowej edycji odbędzie się 5 marca o godzinie 10:00 przy dawnym budynku Gimnazjum nr 7. Na zawody zapisać się można drogą mailową, telefoniczną lub wyjątkowo na miejscu w biurze zawodów.

Biuro zawodów będzie znajdować się na elbląskim Zatorzu,  przy ulicy Lotniczej 12. Stąd zawodnicy ruszą na trasy zlokalizowane przy tej mniej znanej dzielnicy Elbląga i niewykluczone, że dotrą aż na lotnisko sportowe.

Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Klubie 16. Pułku Wsparcia Dowodzenia. Uczestnicy podczas całego cyklu odwiedzą wszystkie największe elbląskie parki oraz dzielnice Elbląga poznając w ten sposób ciekawe miejsca w mieście  i spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Podsumowanie tegorocznego Grand Prix odbędzie się w czerwcu 2022 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga w Biegach na Orientację.

W zawodach może wziąć udział każdy. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. Można też trasę przejść spacerem lub z kijkami. A zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w przestrzeni Zatorza punktów kontrolnych. W tym celu uczestnicy mają do pomocy szczegółową mapę.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na niżej podany adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu,  lub numer telefonu: 662 290 857. Kategorie szkolne – w zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię zawodnika (zawodników przy zgłoszeniu zbiorowym), nazwę szkoły, do której uczęszcza i kategorię. Kategoria kobiet, mężczyzn i open – tylko imię i nazwisko. Kategoria rodzinna – imiona i nazwiska opiekunów i dzieci. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Na zawody można się zapisać (wyjątkowo) również 15 minut przed startem imprezy.

Regulamin i terminy biegów są dostępne na stronie mosir.elblag.eu. Udział w biegach jest bezpłatny.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register