Bieg Tropem Wilczym w szkole

Po raz pierwszy, w dziesięcioletniej historii Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przygotowano propozycję wzięcia udziału w projekcie „Tropem Wilczym w szkole”.

Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu zakwalifikował się do akcji ogólnopolskiej i w związku z tym, wspólnymi siłami: dyrekcji, nauczycieli wychowania fizycznego, młodzieży i rodziców, zorganizowano bieg dla uczniów placówki na dystansie 1963 metrów. To nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty.

W rywalizacji sportowej  mieliśmy okazję ujrzeć Kacpra Lewalskiego, ucznia IV LO w Elblągu, który niewątpliwie, po niedawnym ustanowieniu halowego rekordu Europy w biegu na 800 m, stanowił ducha walki podczas współzawodnictwa. Trasę biegu wyznaczono na terenie przyszkolnym, a także wokół stadionu MOSiR. Najszybsi i najwytrwalsi, w czterech kategoriach wiekowych, otrzymali okolicznościowe medale, a także nagrody przygotowane przez ogólnopolskiego organizatora – Fundację Wolność i Demokracja oraz dyrekcję ZSiPS w Elblągu.

Nasze przedsięwzięcie było okazją do integracji, wzmocnienia poczucia wspólnoty lokalnej przez aktywną i świadomą pamięć historyczną oraz popularyzacją biegania.

Najlepsi w kategoriach wiekowych:
Szkoła podstawowa (dziewczęta): 1m. Nadia Leonowicz, 2m. Julia Murszewska, 3m. Roksana Biernat.
Szkoła podstawowa (chłopcy): 1m. Witold Dettlaff, 2m. Dawid Czapliński, 3m. Krystian Kiełpiński.
Liceum (dziewczęta): 1m. Natalia Spirydon, 2m. Wiktoria Glazik, 3m. Julia Sadowska.
Liceum (chłopcy): 1m. Dorian Tomankiewicz, 2m. Bartek Aleksandrowicz, 3m. Damian Kwiatkowski.

Jacek Licznerski

bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register