Dwa wypadki i dwie ranne osoby. Policjanci ostrzegają przed brawurą!

Wszystko wskazuje na to, że dwa wypadki, które miały miejsce wczoraj w Elblągu były wynikiem brawury kierowców.

Do pierwszego z nich doprowadził mężczyzna z osobowego renault, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Drugi to wynik braku wyobraźni i umiejętności kierowcy motocykla, który za szybko „wszedł” w zakręt i wjechał do rowu. Jak się okazało nie miał uprawnień. W obydwu przypadkach ludzie odnieśli obrażenia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy renault. Trwają policyjne dochodzenia.

Pierwszy wypadek miał miejsce około 19.00, na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia z Malborską. 25-letni mieszkaniec Pieniężna wjechał swoim renault na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zderzył się z audi, którym kierował inny 25-latek z okolic Stegny. Ten ostatni doznał urazu barku i trafił do szpitala. Ruch w okolicach skrzyżowania był utrudniony. Mieszkaniec Pieniężna stracił prawo jazdy. Był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia doszło około 21.00 na ulicy Łęczyckiej. 36-latek z Elbląga jechał prawdopodobnie za szybko. Jego motocykl honda CBR 1000 na łuku drogi „wypadła” z jezdni. Kierowca ocknął się w rowie. Trafił do szpitala. Doznał złamania kręgosłupa, żeber, nogi i uszkodzeń narządów. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motocyklami. Jego krew trafiła do badań laboratoryjnych. Sportowa honda nie należał do niego.

 W obydwu przypadkach policjanci z ruchu drogowego ustalają szczegóły zdarzeń.

Policjanci ostrzegają przed brawurą i tym samym brakiem wyobraźni, który zaraz po nadmiernej prędkości, jest główną przyczyną wypadków. Za nieumyślne spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – mówi Jakub Sawicki, KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register