Elbląscy policjanci w szoku. „Te liczby są zatrważające”

Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze! Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Wypadki drogowe są problemem globalnym. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych poszkodowanych jest 140 tys. osób. Spośród nich ponad 3 tys. umiera, a około 15 tys. już nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia wypadki drogowe zajmują dziewiątą pozycję na liście przyczyn nagłych zgonów. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2016 roku na polskich drogach śmierć poniosło 3026 osób uczestniczących w 33 664 wypadkach, a 40766 zostało rannych.

– Te liczby są zatrważające – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Wielokrotnie apelujemy do użytkowników dróg o rozwagę. Prowadzimy szerokie działania profilaktyczne. Uczestniczymy w działaniach ogólnokrajowych oraz włączamy się również w te międzynarodowe.

W Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas kontroli elbląscy funkcjonariusze rozdają specjalne ulotki z których możemy się dowiedzieć m.in. co składa się na drogę zatrzymania pojazdu oraz jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków w jakich odbywa się ruch.

źródło: KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register