Elblążanka wróciła z USA z medalem

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z elblążanką, siatkarką Aleksandrą Szczygłowską, która w minioną niedzielę razem z reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet zdobyła brązowy medal Ligi Narodów. Podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski złożył gratulacje utalentowanej zawodniczce, życzył dalszych sukcesów i przekazał upominki związane z Elblągiem.

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet w minioną niedzielę wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów. Polki w decydującym meczu pokonały USA 3:2. W Biało-Czerwonych barwach wystąpiła Aleksandra Szczygłowska, elblążanka. W czwartek z utalentowaną siatkarką spotkał się Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który pogratulował sukcesu i życzył kolejnych.

– Sport traktuję jako ważną dziedzinę, dlatego wspieram zarówno nasze kluby, jak i rozwój infrastruktury sportowej – powiedział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Oglądałem mecz z USA, trzymałyście nas wszystkich w napięciu. Gratuluję Wam, że opanowałyście nerwy do końca i zdobyłyście brązowy medal. Sport jest też po to, by wygrywać. Wasze zwycięstwo jest świetnym przykładem, taki sukces zawsze przyciąga młodych ludzi do sportu.

Aleksandra Szczygłowska podczas spotkania mówiła także o najbliższy sportowych planach. – Od poniedziałku rozpoczynamy zgrupowanie kadry w Szczyrku – powiedziała. – W sierpniu czekają nas mistrzostwa Europy (15.08-3.09), a następnie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich (16-24.09) – dodała.

– Trzymam kciuki i życzę kolejnych sukcesów – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy, którzy w Elblągu pracowali z Aleksandrą Szczygłowską: Aleksandra Pietrulewicz, Andrzej Jewniewicz, Wojciech Samulewski oraz Piotr Kowal.

Aleksandra Szczygłowska ma 25 lat. Karierę sportową rozpoczynała w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Truso Elbląg w 2008 r. W barwach elbląskiego klubu przeszła wszystkie etapy młodzieżowe, reprezentowała również barwy klubu Orzeł Elbląg na szczeblu centralnym (II Liga Kobiet). W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2017/2018. Obecnie jest zawodniczką DevelopResu Rzeszów, z którym wywalczyła dwukrotnie wicemistrzostwo Polski w 2022 i 2023 r., dwukrotnie Superpuchar Polski w 2021 i 2022 oraz Puchar Polski w 2022 r. Po raz pierwszy do reprezentacji Polski została powołana w 2022 r. przez trenera Stafano Lavariniego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register