Festyn Bezpiecznego Kierowcy w Elblągu

Przed nami kolejna tego lata impreza rodzinna organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W poniedziałek, 25 lipca, w godzinach 16:00-19:00, na Torze Kalbar odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Będzie to idealna okazja, aby promować wśród mieszkańców bezpieczne poruszanie się na drodze. Wśród atrakcji znajdziemy m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, pokaz sprzętu służb mundurowych, paintball oraz elektryczne rowery.

Podczas letniego festynu na terenie toru dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom. Na festynie pojawi się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinny cieszyć się dmuchane zjeżdżalnie oraz pokaz sprzętu wojskowego przygotowanego przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek.

Dzięki obecności firmy WAITW, fani elektrycznych rowerów oraz gokartów będą mogli bezpłatnie wypróbować jak na torze sprawują się te pojazdy. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu ograniczona będzie możliwość tradycyjnej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy na festyn. Wstęp wolny.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register