Nielegalny salon gier na Starówce w Elblągu

Funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Elbląga ujawnili nielegalne automaty w Elblągu i Iławie. 6 urządzeń zajęli w kamienicy na elbląskim Starym Mieście, 3  na iławskim osiedlu.

W lipcu br. funkcjonariusze KAS z Elbląga zajęli 9 nielegalnych automatów podczas dwóch kontroli. W ciągu niespełna tygodnia ujawnili urządzenia w lokalach znajdujących się w Elblągu i Iławie.

Podczas czynności mundurowi weszli do punktu mieszczącego w jednej z elbląskich kamienic na Starym Mieście. Lokal był pilnie strzeżony. Do środka wpuszczani byli tylko zaufani klienci. Aby wejść do lokalu funkcjonariusze musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Na miejscu ujawnili 6 nielegalnych automatów. Przebywająca w środku osoba usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. za pomocnictwo w nielegalnym urządzaniu gier hazardowych.

Kolejne 3 automaty mundurowi zatrzymali w Iławie, na jednym z osiedli. Zajęcie urządzeń, na których prowadzone były nielegalne gry, to przede wszystkim walka z hazardem. Jednak w tym przypadku, to również zapewnienie spokoju okolicznym mieszkańcom.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register