Irda i Grom – elbląskie policyjne psy najlepsze!

Dwaj elbląscy przewodnicy psów służbowych startowali w eliminacjach do XVII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbywały się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W klasyfikacji generalnej sierż szt. Przemysław Łepek wraz ze swoim czworonogiem znalazł się na II miejscu natomiast asp. Mariusz Krężel z psem do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych był trzeci.

Sierż. szt. Przemysław Łepek i „funkcjonariuszka” Irda czyli czworonożna specjalistka od narkotyków uplasowali się na drugim miejscu w garnizonie Warmińsko-Mazurskim.

– Pies jest przygotowywany do pracy polegającej na znajdowaniu zapachu narkotyków – tłumaczy Przemysław Łepek przewodnik psa. – Przechodził długie i profesjonalne szkolenie. Pies musi wyodrębnić zapach narkotyku spośród innych zapachów. A w praktyce są to zapachy o małej intensywności. Jak pokazują wojewódzkie eliminacje pies sprawuje się doskonale.

Trzeci w klasyfikacji generalnej był asp. Mariusz Krężel ze swoim psem o imieniu Grom. To również specjalistyczny pies jednak do wykrywania innych zapachów. Grom specjalizuje się w odnajdowaniu zapachu materiałów wybuchowych.

– Pies nigdy fałszywie nie zaznaczył miejsca odnalezienia zapachu na który jest szkolony – mówi o swoim czworonożnym partnerze asp. Krężel. – Dodatkowo ma bardzo szybki czas lokalizacji ładunku zdarzało się, że robił to w 15 sekund.

Elbląscy policjanci wraz z czworonogami powalczą teraz w XVII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register