Karnisze sufitowe jako element aranżacji okiennej

Piękne rolety dzień i noc, zasłony, firany – wiele elementów składa się na aranżację okna. Nie będzie ona jednak pełna i często możliwa bez odpowiednio dobranych karniszy sufitowych. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takich, które będą zarówno zdobiły przestrzeń, jak i będą funkcjonalne?

Karnisze sufitowe – niezbędnik w okiennej aranżacji

Karnisze sufitowe (np.: https://rolety.eu/pl/67-karnisze-sufitowe-szyny-pcv) stanowią doskonałe tło do stworzenia aranżacji okiennej, która nada wnętrzu charakteru. Karnisz do sufitu musi być odpowiednio dobrany, aby zarówno zasłonki, jak i firanki dobrze, a tym samym efektownie się układały. Na rynku dostępne są modele pojedyncze lub podwójne. Te ostatnie umożliwiają powieszenie jednocześnie zasłonki oraz firanki. W tego typu karniszach podsufitowych zastosowane zostają rozwiązania w postaci szyn sufitowych, które z powodzeniem umożliwiają przesuwanie tkanin. Niemniej popularne są także karnisze drążkowe, które najczęściej montuje się na dwóch wspornikach. W tym rozwiązaniu przesuwanie zasłon czy firan odbywa się właśnie między nimi.

Tworzywa wykorzystywane w karniszach sufitowych

Karnisz podsufitowy zazwyczaj wykonany jest z drewna, albo też metalu lub plastiku. Niemniej popularne jest także aluminium, albo też połączenie dwóch materiałów. W praktyce często jest to stal nierdzewna oraz drewno, bądź też metal i pcv. Wszstkie modele dostepne są w sklepach internetowych np. rolety.eu

Karnisze sufitowe, które najczęściej są wybierane, są wykonane z drewna lub metalu. Świetnie komponują się zarówno z przestrzeniami utrzymanymi w duchu nowoczesnym, jak i równie dobrze sprawdzają się w przypadku wnętrz, które urządzono w stylu retro czy też rustykalnym. Sęk w tym, aby zestawić je z odpowiednimi zasłonami, firankami tudzież roletami.

Sufitowe karnisze, a mocowania

Niemniej ważnym aspektem na drodze do uzyskania pełnej dekoracji okiennej jest odpowiednie mocowanie. Jeśli postawimy na właściwe, wówczas jesteśmy już o krok od pięknej prezentacji zarówno firan, jak i zasłon, które mają zdobić nasze okna. Tradycyjnym mocowaniem, chociaż już coraz mniej popularnym są żabki. Można je zastosować zarówno przy karniszach szynowych, jak i drążkowo-szynowych tudzież drążkowych. Dużo częściej spotyka się rozwiązanie w postaci mocowań tunelowych. Te umożliwiają przesuwanie tkanin między wspornikami. Coraz częściej spotykamy także agrafki. Te swoje zastosowanie znajdują głównie w karniszach szynowych. Można je zsuwać z karnisza wespół z tkaniną okienną, żeby np. ją wyprać.

Wybór karniszy sufitowych powinien być podyktowany zarówno ich designem, jak i funkcjonalnością. Zanim więc podejmiemy decyzję, sprawdźmy dokładnie wymiary, a także zastanówmy się nad tym, na jakich mocowaniach nam zależy. Potem już tylko wybór odpowiednich tkanin i możemy cieszyć się piękną dekoracją okna. 

Przeczytaj również: http://www.bestnews.pl/jak-zaaranzowac-swoje-mieszkanie/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register