Kierowcy jeżdżą za szybko i …tracą prawo jazdy

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zbadali ponad 450 kierujących na zawartość alkoholu. Przyczyniło się to do zatrzymania 3 nietrzeźwych kierujących. Policjanci mierzyli również prędkość pojazdów i tu w czasie weekendu zatrzymali do kontroli 160 kierujących którzy jechali za szybko. W 9 przypadkach przekroczenie dotyczyło prędkości powyżej 50 km/h od ograniczenia w terenie zabudowanym.

Rekordzistką okazał się pewna Pani, która w Nowym Dworze Elbląskim rozpędziła swoje audi do 132 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. 27-latka została ukarana 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi, zatrzymano jej także prawo jazdy na 3 miesiące. W tym samym miejscu prędkość przekroczył też pewien 56-latek w jego przypadku była to jazda o 60 km/h za szybko niż pozwalają na to przepisy.

W Pasłęku policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 43-latka który kierował bmw. Podczas kontroli okazało się że mężczyzna jest pijany. Wynik badania alkotestem to nieco ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy ponieważ mężczyzna miał już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register