Kradzieże rowerów w Elblągu

W wakacje częściej otrzymujemy zgłoszenia o kradzieży rowerów. I jak się okazuje wcale nie tak trudno jednego dnia być rowerzystą a drugiego już pieszym… Rowery, bo o nich piszemy – najczęściej zabierane są z klatek schodowych i podziemnych garaży. I zwykle (wszystkie przypadki) nie są one w żaden sposób zabezpieczone przed kradzieżą.

Przypięcie roweru kłódką do balustrady, innego stałego elementu lub pozostawienie go w zamkniętej piwnicy, znacznie ogranicza możliwość kradzieży. Oczywiście nie eliminuje jej całkowicie, ale jeżeli złodziej będzie miał do pokonania tylko otwarte drzwi klatki schodowej to jest duża szansa, że podczas takiej wizyty, zabierze również rower, który stoi niezabezpieczony.

Parking podziemny jest miejscem podobnym do klatki schodowej. Często zdarza się, że tam również pozostawiamy wartościowe rzeczy w żaden sposób niezabezpieczone. To drugie po klatce schodowej miejsce, które wymieniane jest w protokołach przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie w przypadku kradzieży roweru.  

Pamiętajmy o tym. Zadbajmy o ochronę swojego mienia.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Irek Reply

    13 sierpnia 2023 at 21:49

    Zgadza się mi ukradli dwa rowery. Po niecałym tygodniu dostałem pismo z policji o umorzeniu sprawy z powodu braku dowodów.A nawet nitk nie raczył spytać się sąsiadów czy ktoś coś widział czy słyszał takie było zainteresowanie służb policji.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register