Kto zostanie najlepszym kierowcą w Elblągu?

W niedzielę, 23 czerwca, na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. płk. Dąbka odbędzie się Konkurs o tytuł Najlepszego kierowcy Regionu Elbląskiego. To już 42 edycja tego konkursu.

Celem konkursu jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego poprzez szeroką popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg a w szczególności wśród kierowców zawodowych oraz doskonalenie techniki jazdy, podnoszenia kultury i sprawności ruchu drogowego.

Ważnym celem niniejszego konkursu jest pobudzenie inicjatyw w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych i moralnych kierowców, krzewienie idei trzeźwości wśród pracowników transportu, komunikacji i zaplecza technicznego.

Impreza odbędzie się w dniu 23 czerwca 2019 na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu. W imprezie może brać udział zgodnie z regulaminem każdy kierowca posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii.

Konkurs regulaminowy składa się z części teoretycznej i sprawnościowej.

 Część teoretyczna: polega na udzieleniu trafnych odpowiedzi na zestaw pytań testowych obejmujących swą tematyką, znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych oraz zagadnień przeciwalkoholowych.

Część sprawnościowa polega na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze.

Więcej informacji:

http://elblag.eu/images/42_Konkurs_-_Regulamin.pdf

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register