Na granicy wpadł Rosjanin poszukiwany listem gończym

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości.

31 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 28–letniego obywatela Rosji, który chciał wyjechać z Polski. W trakcie odprawy granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz za mężczyzną wystawiła list gończy.

Polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał cudzoziemca, za to że posłużył się przerobioną legitymacją studencką. Zatrzymanego Rosjanina przekazano policjantom z KPP w Braniewie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 28 lipca na Lotniczym Przejściu Granicznym Mazury. Do odprawy paszportowej na przylot do Polski, stawił się mieszkaniec województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie podczas weryfikacji przedstawionych dokumentów tożsamości ustalili, że podróżny jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

61-letni mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany za przestępstwo z art. 178a § 4 Kodeksu Karnego. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego i po sporządzeniu stosownej dokumentacji przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Szczytnie.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register