Nielegalne automaty i narkotyki w Elblągu

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli w Elblągu 5 nielegalnych automatów do gier. W lokalu ujawnili blisko 22 g środków odurzających. Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana przez sąd.

W nocy z 8 na 9 sierpnia br. funkcjonariusze KAS z Elbląga zajęli 5 nielegalnych automatów do gier. Pora przeprowadzenia działań nie była przypadkowa, ponieważ proceder urządzania gier ma najczęściej miejsce w późnych godzinach wieczornych.

Punkt z automatami usytuowany był w nieczynnym pawilonie handlowym na jednym z elbląskich osiedli mieszkaniowych. Funkcjonariuszy KAS wspierali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W lokalu mundurowi zastali trzech mężczyzn. W toku czynności okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto, w wyniku przeszukania pomieszczeń, funkcjonariusze ujawnili blisko 22 g środków odurzających.

Wszystkie osoby przebywające w lokalu zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Policji w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających.  Jedna z nich  usłyszała dodatkowo zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. pomocnictwa w nielegalnym urządzaniu gier hazardowych.

Postępowanie prowadzi Dział Dochodzeniowo-Śledczy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register