Nowy rok szkolny w Elblągu w cieniu pandemii

17 tys. uczniów elbląskich placówek oświatowych rozpoczęło nowy rok szkolny. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie odbyło się tradycyjne rozpoczęcie roku z udziałem przedstawicieli wszystkich elbląskich szkół. Symboliczna inauguracja z udziałem władz miasta odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych. 

Uczestniczyli w niej: Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły oraz uczniowie trzech klas pierwszych.  

– Dziś, po miesiącach nauki zdalnej i wakacjach decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia zaczynamy tradycyjnie naukę w szkołach.  Zaczynamy ten nowy rok z wielkimi obawami. Cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli przejmują dyrektorzy szkół. Samorząd wspiera was, jak tylko możemy. Będziemy się wsłuchiwać w potrzeby szkół. Bierzemy również odpowiedzialność za bezpieczeństwo, proszę być o tym przekonanym. Tegoroczny budżet miasta jest trudny, ale na bezpieczeństwie młodzieży i nauczycieli nie będziemy oszczędzać – Janusz Nowak wiceprezydent Elbląga.

 

Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

– Kończycie pewien etap w swoim życiu, zaczynacie kolejny. Nie będzie to etap najbardziej beztroski, ale najradośniejszy. Będąc uczniami tej szkoły wkroczycie formalnie w pełnoletniość. Efekty po pięciu latach będą zasługą nas wszystkich: waszą, waszych rodziców, naszą, naszych przyjaciół i tych, którzy nas wspierają. To jest czas, który będziecie później najlepiej wspominać –mówił podczas uroczystości Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.

W elbląskich placówkach oświatowych nowy rok szkolny rozpoczęło dziś około 17 tys. uczniów. 890 przekroczyło mury szkoły po raz pierwszy. W szkołach ponadpodstawowych natomiast naukę rozpoczęło 1400 uczniów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register