Plażowanie w samym centrum Warszawy!

Cztery piaszczyste boiska oraz miejska plaża powstaną w samym centrum stolicy – przed Pałacem Kultury i Nauki. Warszawiacy będą tu mogli zagrać w piłkę siatkową, nożną oraz badmintona. Ze sportowych, letnich atrakcji będzie można korzystać od czerwca do września.

Chcemy zaproponować warszawiakom odrobinę plażowej rekreacji w sercu miasta. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce by zatrzymać się w codziennym pędzie i nie oddalając od centrum odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Liczę, że mieszkańcy naszego miasta będą chętnie korzystać z tej atrakcji

– mówi Hanna Gronkieiwicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Plaża oraz boiska powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. W obrębie boisk teren wysypany zostanie 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową. Do wykonania sezonowej strefy rekreacyjnej zostanie zużytych 750 metrów sześciennych piasku, co w przybliżeniu daje blisko 1000 ton!

W skład kompleksu sportowego wejdą:

  • boisko do piłki nożnej plażowej (33m x 17m);
  • boisko do piłki siatkowej plażowej (16m x 8m);
  • dwa boiska do badmintona (13,4m x 5,9m) oraz
  • plaża miejska.

Boiska będą przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otoczą je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części zostaną ustawione trybuny dla 200 kibiców. Cały teren zostanie oświetlony sześcioma przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem.

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostanie również zaplecze – szatnie  oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane zostaną przebieralnie, natryski i toalety.

W części rekreacyjnej dostępne będą leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć będzie można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.

Wszystkie te atrakcje będą dostępne dla mieszkańców od czerwca do połowy września.

Trwa przetarg na „Budowę sezonowej strefy rekreacyjnej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie”, szczegóły postępowania można znaleźć na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Oferty można składać do środy, 4 maja, do godz. 9.00.

 

źródło: um.warszawa.pl, foto:  Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA
Wizualizacja sezonowej strefy rekreacyjnej przed Pałacem Kultury i Nauki

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register