Po naszych publikacjach. „Wreszcie mamy spokój”. Mieszkańcy bloku przy Wojska Polskiego odetchnęli z ulgą

Nie ma uciążliwego sąsiada, a jego mieszkanie zostało wysprzątane. Starsi mieszkańcy bloku przy ul. Wojska Polskiego odetchnęli w ulgą – „wreszcie mamy spokój, nie ma też takiego smrodu”.

Po publikacjach w mediach, w tym interwencji programu Uwaga! TVN elbląski Urząd Miejski zainteresował się gehenną starszych, bezradnych mieszkańców domu przy ul. Wojska Polskiego. Tam od lat życie sąsiadom zatruwał alkoholik, który ze swojego mieszkania uczynił melinę pijacką. Sytuacja była tragiczna i zagrażała zdrowiu oraz życiu mieszkańców. Ratusz, po naszych publikacjach, podjął w końcu działania.

O tej patologicznej sytuacji i niemocy wielu instytucji do rozwiązania tej sprawy pisaliśmy wczoraj w naszym materiale: http://fakty.elblag.pl/mamy-tu-horror-dramat-i-tragedia-starszych-mieszkancow-elblaga/

Taka sytuacja trwała przynajmniej od 2013 r. Od prawie dwóch lat o tym, co dzieje się w budynku przy ul. Wojska Polskie wie policja, straż miejska, MOPS, straż pożarna.

Mężczyzna, po interwencji reporterów Uwaga! TVN zgodził się skorzystać z leczenia odwykowego. Mieszkanie, które opuścił, zostało doprowadzone do porządku. Wstawiono również nowy zamek do drzwi.

– Mamy w końcu spokój, którego nie było od wielu lat – mówi mieszkaniec tego bloku. – Sąsiada na razie nie ma w domu. Natomiast ktoś przychodzi i wietrzy to mieszkanie. Bezdomni też już się nie pojawiają na klatce.

O interwencji dziennikarzy i bezradności władz miasta wobec tego problemu można przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/jedna-kobieta-obnazyla-slabosc-elblaskiego-samorzadu-osmieszyla-wladze-miasta-przed-cala-polska/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register