Rampa kolejowa w Elblągu zostanie przebudowana. Ma znaczenie obronne

Polskie Linie Kolejowe modernizują rampę przeładunkową w Elblągu. Obiekt znajduje się przy ulicy Mazurskiej, przy sporadycznie dziś używanej linii Kolei Nadzalewowej – informuje Radio Olsztyn.

Intensywne roboty i szybka rozbiórka wzbudziły zrozumiałe zainteresowanie, bo chyba tylko najstarsi elblążanie pamiętają, że jeździły tam pociągi i że odbywały się przeładunki. Inwestycja ma związek z wojskiem, stąd dość oszczędny komunikat z PKP. W ramach inwestycji przebudowywana jest rampa, plac przeładunkowy oraz oświetlenie. Teraz obiekty będą miały lepsze parametry.

– Zadanie ma znaczenie dla celów obronności kraju – informuje Martyn Janduła ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Prace mają potrwać do końca listopada, a wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia tego terenu.

Przypomnijmy, w pobliżu ulicy Mazurskiej są rozlokowane obiekty wojskowe, np. Elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego.

fot. Mira Stankiewicz/Radio Olsztyn

Więcej: https://ro.com.pl/elblaska-rampa-kolejowa-zostanie-przebudowana-zadanie-ma-znaczenie-dla-obronnosci-kraju/01476169

1 komentarz

  • ANTY LEWAK Reply

    24 października 2019 at 04:00

    Przywrócić obowiązkową służbę wojskową i brać tych lalusiów w rurkach na ostre taktyki i na szmatę. Zrobić z nich chłopów a nie chodzące cioty szukające w “szmartfonie” instrukcji do kibla.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register