Spowodował kolizję…był pijany!

Policjanci w ciągu minionego weekendu interweniowali 151 razy. 20 nietrzeźwych trafiło do pogotowia socjalnego. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 400 badań na zawartość alkoholu. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących.

W sobotę policjanci kontrolowali toyotę avensis. Kierujący nią 56-letni mężczyzna spowodował drogową kolizję. Było to przy ul. 12-Lutego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło stan 56-latka. „Wydmuchał” on wynik 3,20 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Inna interwencja dotyczyła 21-latka skontrolowanego podczas kolizji w miejscowości Kadyny. Było to w sobotę około 3.30 rano. Okazało się, że kierujący dacią duster mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem a dodatkowo jest pijany. Badanie alkotestem wykazało 0,70 promila alkoholu w organizmie.

– Teraz obaj odpowiedzą za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może za to grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register