Strażacy poszukiwali zaginionego mężczyzny w rzece Elbląg

W dniu 16.10.2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu otrzymało informację o zaginięciu mężczyzny w pobliżu rzeki Elbląg. Na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z JRG nr 2 w Elblągu oraz zastęp z łodzią z JRG nr 1.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny. Działania były prowadzone zarówno pod wodą, jak i na powierzchni przy użyciu łodzi oraz pontonu. Strażacy przeszukali odcinek rzeki wraz z linią brzegową od jeziora Drużno do Nowakowa.

Dodatkowo do działań została zadysponowana SGRW-N z Olsztyna z sonarami, która działania prowadziła z policyjnej łodzi. W działaniach użyto sonar holowany typu CM2 oraz sonar dookólny MS 1000. Przeszukano dno rzeki na odcinku od mostu kolejowego do Nowakowa.

Za pomocą sonaru oznaczono punkty mogące oznaczać miejsce znajdowania się zaginione mężczyzny. Działania poszukiwawcze trwały przez 3 dni i prowadzone były od wczesnych godzin porannych do zapadnięcia zmroku, który uniemożliwiał kontynuację działań.

W dniu 18.10.2019 r. ok. godziny 20:00 odnaleziono zaginionego mężczyznę, który znajdował się około kilometra od miejsca w którym prawdopodobnie wpadł do rzeki. W poszukiwania zaangażowanych było w sumie 13 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W działaniach uczestniczyli również prywatni nurkowie wyposażeni w sonar.

 

 

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

fot.  SGRW-N Elbląg, mł.kp. Łukasz Janecki

1 komentarz

  • Fredzia Reply

    22 października 2019 at 17:53

    Tylko nasza szanowna policja i straż pływała w koło i nie znaleźli zaginionego. Zaginionego znalazły prywatne sonary wynajęte przez rodzine!!! Dlaczego nikt o tym nie napiszę jak można liczyć na nasze służby!!! Sonar miał być dopiero dzisiaj z policji!!! A prywatny sonar znalazł go w 3godziny gdy już było ciemno!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register