Szukasz pracy przez Internet ? Dowiedz się, co napisać w wiadomości do firmy

Znalazłeś ogłoszenie o pracę, które prosi Cię o przesłanie CV drogą elektroniczną? A może postanowiłeś zwrócić się bezpośrednio do swojej wymarzonej firmy. Jeśli tak, to pewnie zadajesz sobie teraz pytanie – co napisać w mailu przy wysyłaniu CV, żeby się wyróżnić?

 Czasami pracodawcy dają jasne instrukcje, co powinien zawierać format maila. Jeśli tak jest, postępuj ściśle według wskazówek pracodawcy. Jeśli jednak nie możesz znaleźć żadnych instrukcji, nie martw się – możesz zastosować najlepsze praktyki opisane w tym artykule.

Zanim wyślesz e-mail z CV i listem motywacyjnym, powinieneś sprawdzić, czy nie ma w nim błędów ortograficznych lub gramatycznych. Posiadanie złej gramatyki zdecydowanie nie jest czymś, za co chcesz być zapamiętany. Poproś przyjaciela o korektę wszystkich swoich dokumentów. To może zrobić dużą różnicę. Dodatkowo dobrym pomysłem może być wysłanie sobie testowego e-maila, aby sprawdzić, czy formatowanie i układ e-maila są zgodne z oczekiwanym standardem. Powinieneś również zastanowić się, kiedy wysłać swoje CV e-mailem. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby Twój e-mail był jednym z pierwszych, które otrzymają tego dnia. Oznacza to, że powinieneś wysłać go bardzo wcześnie – najlepiej przed 8 rano. Na mamtoo.pl znajdziesz także najnowsze oferty pracy.

To samo dotyczy dni tygodnia. Im później w tygodniu wyślesz swój email, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś go przejrzy. Dlatego też powinieneś wysłać go bardzo wcześnie w poniedziałek rano.

Nie zapomnij o testowym pobraniu i otwarciu swoich plików. Sprawdź, czy załączyłeś właściwy plik (pliki). Unikaj też stosowania kolorowych czcionek, obrazków czy emotikonów.

Co napisać w mailu z CV? Najważniejsze informacje

Wysyłanie CV załączonego do dobrze napisanego maila może być bardzo skuteczną strategią. Może pomóc Ci znaleźć sposób na obejście algorytmów ATS, które filtrują nieodpowiednie CV, zanim jeszcze trafią do pracownika HR do oceny.

Jak więc napisać taką wiadomość ?

Zanim zaczniesz pisać maila, upewnij się, że wiesz do kogo się zwrócić. Znajomość imienia menedżera sprawi, że email będzie miał bardziej osobisty charakter i zmniejszy szansę na to, że zostanie zapomniany. Twój adres do CV powinien brzmieć profesjonalnie. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, wyślij e-maila z CV w poniedziałek rano. Pamiętaj – niech email będzie krótki, treściwy i profesjonalny. Załącz swoje CV i list motywacyjny w formacie PDF i nazwij je w taki sposób, aby łatwo było je znaleźć. Po napisaniu maila i załączeniu dokumentów poproś kogoś o jego korektę, aby uniknąć błędów gramatycznych i literówek. Na koniec wyślij sobie testowego maila, aby sprawdzić formatowanie i testowo pobrać pliki. Po wysłaniu CV, listu motywacyjnego i podania o pracę, odczekaj kilka dni zanim wyślesz maila uzupełniającego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register