Takiej wycieczki rowerowej w Elblągu jeszcze nie było

Takiej Miejskiej Wycieczki Rowerowej jeszcze nie było. Połączymy rower i kajaki by dotrzeć w miejsce rowerowo zupełnie niedostępne. Będzie to kilometr „zerowy” rzeki Elbląg, czyli jej początek. Liczba miejsc w kajakach jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Do udziału w tej niecodziennej inicjatywie zapraszamy rowerzystki i rowerzystów z przynajmniej minimalnym doświadczeniem w pływaniu na kajakach.

Wycieczka wystartuje z Elbląga i przez Raczki Elbląskie i Żurawiec dotrze nad brzeg Jeziora Druzno w miejscowości Węgle-Żukowo. W tamtejszej bazie Polskiego Związku Wędkarskiego zwodujemy kajaki i 20 osobowymi grupami (kajaki są 2-osobowe) po kolei będziemy płynąć w kierunku początku rzeki Elbląg. Grupy czekające na swoją kolej czas oczekiwania będą umilały sobie grillowaniem kiełbasek na brzegu Jeziora Druzno. Kiełbaski i dodatki będą przygotowane przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Jak już wszystkie trzy grupy wrócą z kajaków rozpocznie się droga powrotna przez Żurawiec, Jezioro, Różany, Gronowo Elbląskie, Jegłownik i Wikrowo. Wycieczka zakończy się przy rondzie Bitwy Warszawskiej.

Zobacz mapę – 48 km. (44 km rowerami, 4 km kajakami).

Trasa wycieczki prowadzi po drogach asfaltowych różnej, przeważnie dobrej jakości. Pojawią się też betonowe płyty. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o wzorowy stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku.  Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 15 km/h.
Wycieczka na etapie rowerowym odbędzie się bez względu na pogodę, natomiast część kajakowa może zostać odwołana w przypadku prognoz ciągłych opadów deszczu i/lub silnego wiatru. Rekomendujemy jazdę na rowerach turystycznych, gravelowych i MTB wyposażonych w działające przerzutki. Prosimy także o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

Liczba uczestników wycieczki w części kajakowej jest ograniczona ze względów logistycznych i czasowych do 60 osób. Zapisy (imię i nazwisko, telefon) wyłącznie osób pełnoletnich (lub  niepełnoletnich, które będą pod stałą opieka swoich rodziców/opiekunów) są przyjmowane za pomocą formularza Google do wyczerpania puli 60 miejsc, o czym zostanie zamieszczona informacja na stronie internetowej MOSiR. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Gmina Elbląg.

Zbiórka uczestników w niedzielę, 18 września o godz. 7:30 przy napisie  ELBLĄG na Starym Mieście. Ruszamy o godzinie 8:00. Powrót do Elbląga planowany jest na godzinę 16:00.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register