Tanie przesyłki zagraniczne a ich bezpieczeństwo

Podobnie jak intensywnie myślimy o spakowaniu walizki na wakacje, o niezbędnej liście rzeczy do zabrania, o zabezpieczeniu wszystkich tych rzeczy, podobnie powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenie przesyłek, które przekazujemy w ręce kuriera. To ważne zarówno dla nas – nadawców, jak i odbiorców naszej przesyłki, to ważne również dla kuriera.

Bezpieczeństwo przesyłek zagranicznych.

Szczególną troską powinniśmy otoczki paczki zagraniczne, których droga do przebycia jest zdecydowanie dłuższa, wiąże się ona również ze zdecydowanie częstszymi przeładunkami pomiędzy kurierami. Zapytaliśmy Panią Anię, która często nadaje przesyłki zagraniczne, o czym należy pamiętać, przygotowując taką paczkę:

– Paczka powinna czekać na kuriera już zapakowana, by nie narażać go na zbędną stratę czasu. Warto skorzystać z dostępnych, profesjonalnych materiałów, które służą do pakowania przesyłek kurierskich.

– List przewozowy jest integralnym elementem Twojej przesyłki, w związku z tym nigdy o nim nie zapominaj. Możesz włożyć go do specjalnie przygotowanej kieszeni, którą przyklejasz do opakowania przesyłki, możesz również wykorzystać do tego folię spożywczą, którą owijasz całą paczkę wraz z listem przewozowym.

– Zamawiając kuriera, skorzystaj z opcji przedziału godzinowego i zapewnij sobie możliwość przekazania przesyłki.

– Karton służący do wysyłki paczki powinien być na tyle duży by jej zawartość nie stykała się z jego ściankami. Dodatkowo należy pamiętać, żeby każdy element naszej przesyłki został zapakowany.

– Decydując się na przesyłkę zagraniczną, warto skorzystać z taśm pakunkowych, którymi paczka powinna być dobrze oklejona, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem, bądź samoistnym rozpakowaniem.

– Aby zwiększyć bezpieczeństwo przewozowe warto podczas pakowania wykorzystać ścianki styropianowe, folie bąbelkowe bądź inne materiały, które szczelnie wypełnią nam karton i uchronią przed skutkami wstrząsów bądź możliwych uszkodzeń podczas transportu.

– Szczególną troską powinniśmy otoczyć szkło i przesyłki delikatne.

– Na każdej przesyłce zamieszczamy imię, nazwisko i adres odbiorcy, dla zwiększenia bezpieczeństwa te same informacje możemy umieścić również w środku przesyłki.

Tanie przesyłki zagraniczne – kurier Niemcy

Przesyłki zagraniczne stają się coraz tańszą formą transferu paczek detalicznych. Niskie ceny nie prowokują obniżenia standardów i jakości dostawy, w związku z tym nie warto nadmiernie obawiać się kontaktu z kurierem, który, podobnie jak my, chce by przesyłka bezpiecznie i komfortowo została dostarczona do odbiorcy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register