To była makabryczna zbrodnia. Elbląska prokuratura…umarza sprawę

Prawie rok temu w Iławie doszło do makabrycznej zbrodni. Kobieta, tuż po porodzie, zamordowała dwójkę własnych dzieci. Biegli wskazali, że noworodki urodziły się żywe. Elbląska prokuratura, prowadząca dochodzenie, sprawę umorzyła.

Te drastyczne wydarzenia rozegrały się w styczniu br. Jak informował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledztwo wszczęto po informacji z miejscowego szpitala, do którego przywieziono 35-letnią kobietę z silnym krwotokiem z dróg rodnych. Pacjentka zmarła. Lekarze stwierdzili, że była po porodzie, który odbył się poza szpitalem.

Po południu na balkonie mieszkania kobiety znaleziono ciała noworodków. Śledczy nie informują, czy były to dzieci urodzone z ciąży bliźniaczej, czy rodzeństwo z dwóch oddzielnych ciąż.

Jak mówił, prokuratorskie postępowanie dotyczy zarówno okoliczności śmierci noworodków, jak i ich matki. Dodał, że kobieta osierociła pięcioro dzieci.

Według rzecznika iławskiego szpitala Tomasza Więcka, pacjentka, którą  przywieziono karetką pogotowia, była w stanie agonalnym. Wielogodzinna walka o jej życie nie powiodła się. Pacjentkę reanimowano tuż po przywiezieniu do szpitala, jeszcze na oddziale ginekologicznym, bo doszło do zatrzymania akcji serca i oddechu. Potem została umieszczona na oddziale intensywnej terapii.

Jak powiedział rzecznik, lekarze stwierdzili, że doszło do rozległego krwotoku z dróg rodnych, a pacjentka była po niedawno przebytym porodzie. Dlatego o sprawie powiadomiono policję.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/drastyczny-komunikat-prokuratury-noworodki-w-ilawie-urodzily-sie-zywe/

Po prawie roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła śledztwo w sprawie dzieciobójstwa dwóch noworodków przez matkę w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.  Postępowanie zostało umorzone.

– W sprawie dokonanego w okresie od 06 stycznia do 11 stycznia 2017r. w Iławie pozbawienia życia noworodka płci męskiej o wadze 1315 gram przez matkę Olgę P. w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, polegającego na niepodjęciu działań pielęgnacyjnych po jego urodzeniu, nie wezwaniu fachowej opieki medycznej i porzuceniu go zimą na balkonie, oraz w sprawie dokonanego w okresie od 06 stycznia do 11 stycznia 2017r. w Iławie pozbawienia życia noworodka płci męskiej o wadze 1100 gram przez matkę Olgę P. w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, poprzez zadanie dwóch urazów mechanicznych w głowę co doprowadziło do jego gwałtownej śmierci. Podstawą umorzenia postępowania o czyny z art. 149 kk była śmierć sprawcy – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

W toku śledztwa w oparciu o treść opinii sądowo lekarskiej ustalono, iż noworodki płci męskiej urodziły się żywe w wyniku porodu przedwczesnego. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przyjęcie, iż Olga P. pozbawiła życia obu noworodków bez udziału innych osób i działała w okresie porodu i pod wpływem przebiegu porodu.

Jak potwierdzono w drodze opinii sądowo lekarskiej Olga P. zmarła z przyczyn chorobowych, na skutek wstrząsu krwotocznego po przebytym porodzie.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register