Urządził “piekło” rodzinie. Był pod wpływem dopalaczy

Policjanci z Elbląga interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który awantował się z rodziną. Okazało się, że był pod wpływem działania dopalaczy. Funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z tymi środkami. Potrzebna była pomoc medyczna.

Policjantów wezwała rodzina, która w porę zareagował na zachowanie 30-latka. Zdarzenie miało miejsce w centrum Elbląga. Odurzony dopalaczami mężczyzna awanturował się i był agresywny. W rezultacie trafił do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze zabezpieczyli zakazaną substancję i będą wyjaśniali skąd pochodzi. 

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”.

Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. Apelujemy do osób, które zetkną się z osobą pod wpływem substancji psychoaktywnej o bezzwłoczne poinformowanie o tym fakcie służb medycznych i Policji. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register