W Elblągu rozpoczęło się Święto Chleba. Impreza potrwa do niedzieli

Jarmark produktów regionalnych, koncerty, wspólne gotowanie, wyścig smoczych łodzi, specjalna edycja kampanii prozdrowotnej, pokazy ognia, parada świateł, warsztaty rzemieślnicze, animacje dla dzieci – to tylko część atrakcji zaplanowanych na tegoroczne Elbląskie Święto Chleba, które od 26 do 28 sierpnia odbędzie się na Starym Mieście.

Tradycyjnie ostatni weekend wakacji to Elbląskie Święto Chleba. Przedsięwzięcie związane z naszą tradycją Piekarczyka jest ukoronowaniem wszystkich letnich przedsięwzięć organizowanych w mieście przez całe lato.

Będzie to już XVI edycja naszego wydarzenia. Przez trzy dni Stare Miasto będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego.

Nieodłączną częścią Elbląskiego Święta Chleba jest jarmark. Na stoiskach wystawców z Polski i zagranicy będzie można kupić regionalne chleby i inne wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztukę ludową. Tradycyjnie jednym z elementów EŚCH jest wspólne gotowanie. W tym roku Elbląski Klub Szefów Kuchni będzie serwował żurek i grochówkę. Posiłki będę wydawane w sobotę i w niedzielę przy Bramie Targowej.

fot. UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register