W weekend posypały się kary. Kierowcy jeżdżą za szybko

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Z uwagi na zmniejszony ruch pojawiła się tendencja przekraczania dozwolonej prędkości. Od piątku do niedzieli policyjne patrole zatrzymały do kontroli 14 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Najwięcej przekroczeń odnotowano w piątek. Było to 7 przypadków. W podelbląskim Kamionku 42-letni rekordzista kierował samochodem jeep, jadąc z prędkością 113 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. W sobotę na Trasie Unii Europejskiej zatrzymano 45-latka jadącego peugeotem z prędkością 109 km/h (ograniczenie do 50 km/h). Pozostałe 12 przypadków to przekroczenia od 51 do 60 km/h ponad dopuszczalną prędkość.

Warto przypomnieć, że we wspomnianych 14 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy na 3 miesiące taryfikator mandatowy za takie wykroczenie przewiduje 500 zł oraz 10 punktów karnych. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole prędkości szczególnie w terenie zabudowanym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register