Wielki sukces elblążanki. W Mistrzostwach Świata zajęła siódme miejsce!

W rumuńskim Pitesti trwały od czwartku (27 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców (U23). W reprezentacji Polski jest troje reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiego: Julia Walczak i Dominik Bugaj (oboje OKSW Olsztyn) i Marta Witkowska (Olimpia Elbląg). Zawodniczka z Elbląga awansowała do finału A k-1 1000 m, gdzie zajęła 7 miejsce.

Marta Witkowska popłynęła w finale A 1000 m, gdzie zajęła 7 miejsce. Awans do czołowej dziewiątki był sukcesem i trudno było oczekiwać czegoś więcej.

– W głowie miałam cztery hasła: jestem dobra, jestem szybka, jestem wytrenowana i walczę o swoje marzenia. To dodawało mi sił w trudnych chwilach – z uśmiechem mówi Marta Witkowska, kajakarka ZKS Olimpii Elbląg, która kilka dni temu w rumuńskim Pitesti wystartowała w mistrzostwach świata juniorów.

Dzisiaj (1 sierpnia) na przystani kajakowej przy ul. Radomskiej odbyło się uroczyste powitanie Marty Witkowskiej. Z gratulacjami pospieszyli zawodnicy sekcji, przyjaciele, a także trener Marty – Wojciech Załuska oraz Agnieszka Banaś, która sprawuje opiekę nad grupą młodych, elbląskich kajakarzy. A było czego gratulować, bo, po czwartym miejscu na czerwcowych mistrzostwach Europy juniorów, to kolejny sukces młodej zawodniczki.

Jak podkreśla Marta Witkowska, przygotowania do mistrzostw świata trwały długo, w końcu jest to najważniejsza impreza w roku. Jednak od początku maja rozpoczął się ciężki, wyczerpujący okres treningowy, składający się z obozów wyjazdowych. Nasza zawodniczka wraz z grupą najlepszych młodych kajakarzy z kraju przygotowywała się pod okiem trenera kadry narodowej w Wałczu. Cały ten okres przepracowała bardzo solidnie, na co wskazuje wzrastająca aż do mistrzostw świata forma.

Źródło: Olimpia Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register