Wykończanie Concordii Elbląg. Tak miasto Elbląg „wspiera” sport?

Szokujące decyzje władz miasta Elbląga wobec klubu sportowego Concordia Elbląg. Za każdy mecz rozegrany na stadionie przy ul. Krakusa w naszym mieście, Concordia musi zapłacić 3000 zł. „Samorząd miejski zamiast wspierać elbląski zespół, w którym niemal wyłącznie grają elblążanie, od lat reprezentujący nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej, obciąża go wysokimi opłatami za wynajem obiektu” – informuje klub sportowy.

Zapowiadający się jako hit rundy jesiennej w rozgrywkach forBET IV ligi mecz wicelidera Concordii Elbląg z liderem tabeli Jeziorakiem Iława, nie odbędzie się na stadionie przy ul. Krakusa. Pojedynek został przeniesiony do Iławy. Jest to konsekwencja kolejnej, uderzającej w klub Concordia decyzji władz Elbląga o płatnym wynajmie obiektu przy Krakusa. Poniżej publikujemy wydany przez zarząd MMKS Concordia komunikat w tej sprawie.

„W najbliższą sobotę (16 października) nasz zespół w ramach 11 kolejki forBET IV ligi, miał podejmować w roli gospodarza – na stadionie przy ul. Krakusa aktualnego lidera tabeli – zespół Jezioraka Iława. Niestety jako zarząd MMKS Concordia Elbląg jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o rozegraniu tego meczu na stadionie w Iławie. Tym samym wielu elbląskich kibiców, którzy wybierali się ten bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch drużyn walczących o awans do III ligi, nie będzie mogło obejrzeć go na stadionie przy ul. Krakusa.

Aby wyjaśnić powody takiej decyzji, należy wrócić do początków tego sezonu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, po zakończeniu poprzedniego sezonu, nie wyraził zgody na użyczenie drużynie seniorów Concordii stadionu przy ul. Krakusa na kolejny czas. Włodarz naszego miasta tłumaczył się tym, że w Elblągu drużyny seniorskie mogą istnieć tylko w jednym klubie, a wszystkie istniejące w innych klubach piłkarskich nie otrzymają już wsparcia od Miasta. Tym samym Pan Prezydent podjął próbę „monopolizacji” futbolu w naszym mieście, co naszym zdaniem w żaden sposób nie wpłynie na jego rozwój w Elblągu.

Po nagłośnieniu problemu w mediach i publicznym apelu piłkarzy Concordii ws. trenowania i rozgrywania meczów na stadionie przy ul. Krakusa, Prezydent Elbląga wyraził na to zgodę. Niestety nie była to decyzja bezinteresowna. Władze samorządowe traktują naszą drużynę seniorską jak podmiot gospodarczy, który za możliwość gry na obiekcie miejskim musi wnosić opłaty. Krótko mówiąc nasz klub za wynajmem stadionu w celu rozegrania na nim każdego meczu, otrzymuje fakturę na kwotę 3000 zł. Jest to sytuacja kuriozalna. Samorząd miejski zamiast wspierać elbląski zespół, w którym niemal wyłącznie grają elblążanie, od lat reprezentujący nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej, obciąża go wysokimi opłatami za wynajem obiektu. Jest to ewenement na skalę całego kraju, zważywszy na to, że są to rozgrywki piątego poziomu w rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Dodajmy, że na mecze Concordii od niemal zawsze obowiązuje wstęp wolny, a nasz klub nie czerpie zysków ze sprzedaży biletów.

Mając na względzie dobro naszego klubu oraz elbląskich kibiców, w miesiącu wrześniu i na początku października, uzbieraliśmy odpowiednią kwotę i wynajęliśmy obiekt przy Krakusa do rozegrania 3 meczów naszej drużyny, w tym na mecz 1/32 finału Pucharu Polski z Unią Skierniewice. Łącznie kosztowało to nasz klub 9000 zł, co stanowi niebagatelną kwotę jeśli mowa o klubie czwartoligowym.

Niestety mimo wielu próśb i apeli do Prezydenta Elbląga o nieodpłatne użyczenie stadionu dla zespołu seniorów naszego klubu, Pan Witold Wróblewski pozostał nieugięty i niewzruszony. W tym tygodniu po złożeniu wniosku o udostępnienie nam obiektu w celu rozegrania na nim meczu z Jeziorakiem Iława, otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego kolejna fakturę na kwotę 3000 zł.

Dbając o stan finansów naszego klubu, nie możemy sobie pozwolić na jego zadłużenie poprzez uiszczanie tak wysokich opłat za wynajem stadionu przy Krakusa na kolejne mecze. W związku z tym podjęliśmy bardzo ciężką i trudną dla nas decyzję w kontekście czekającego nas sobotniego meczu, o rozegraniu go na terenie rywala. W tym celu zwróciliśmy się do klubu Jeziorak Iława z prośbą o zmianę gospodarza zaplanowanego na 16 października spotkania. Nasz przeciwnik przystał na tę propozycję, za co mu dziękujemy. Tym samym mecz odbędzie się w Iławie.

Informujemy jednocześnie, że pozostałe mecze, które planowane były w Elblągu jeszcze w tym roku, prawdopodobnie także będziemy zmuszeni rozegrać na obiektach przeciwników.”

Zarząd MMKS Concordia Elbląg

1 komentarz

  • Kabanos Reply

    18 października 2021 at 15:46

    Na sport nie ma ale, za to beda iluminacje swietlne jest🤬🤬🤬🤬

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register