Zawody na pumptracku w Elblągu

Młodych miłośników jazdy na hulajnogach i rowerach zapraszamy do spędzenia aktywnego popołudnia na torze pumptrack w Parku Traugutta. Wyścigi odbędą się w czwartek, 20 lipca, o godzinie 17:00. Zapisy na zawody będą przyjmowane na miejscu od 16:00.

Elbląskie pumptracki cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży z całego Elbląga i okolic. To właśnie dla miłośników hulajnóg i rowerów, którzy korzystają z torów, przygotowane zostaną zawody na pumptracku w Parku Traugutta. Podczas zawodów odbędą się indywidualne starty na czas na hulajnogach i rowerach, z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Każdy z uczestników będzie miał dwie próby, a liczył się będzie najlepszy czas. Najważniejsza będzie jednak przede wszystkim dobra i bezpieczna zabawa.

Imprezę rozpoczną najmłodsi uczestnicy w wieku 8-10 lat (decyduje data urodzenia). Później na torze pojawią się kolejni amatorzy hulajnóg w wieku 11-14 lat, a na koniec najbardziej doświadczeni w wieku 15-18 lat (zawodnik w dniu zawodów nie może mieć ukończonych 19 lat) oraz rowerzyści w kategorii OPEN (do 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą startować pojedynczo w danej kategorii wiekowej. Każdy uczestnik otrzyma słodki upominek, a trójka najszybszych w danej kategorii także okolicznościową statuetkę.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą w dniu imprezy, 20 lipca od godziny 16:00 w biurze zawodów. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Szczegóły imprezy dostępne są w regulaminie. Aby wziąć udział w zawodach niezbędne jest dostarczenie zgody rodzica/opiekuna prawnego. Będzie możliwość wypełnienia formularza na miejscu w biurze zawodów.

Przypominamy także o pozostałych bezpłatnych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register