Zderzenia opla z łosiem pod Braniewem

W nocy z 7 na 8 marca br. na drodze S 22 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z łosiem. Na prostym odcinki drogi pomiędzy węzłem drogowym Braniewo Północ a Grzechotkami opel uderzył w łosia, który wtargnął na jezdnie.

Na zdarzenie najechali strażacy ochotnicy z OSP Żelazna Góra, którzy wracali z pożaru we Fromborku. Kierującemu udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji. Niestety łoś nie przeżył zderzenia z autem.

Na miejscu oprócz strażaków ochotników z Żelaznej Góry obecni byli ratownicy medyczni oraz braniewscy policjanci. Strażacy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych.

Nie wolno lekceważyć znaków drogowych, które ostrzegają, że przez drogę będą przechodzić dzikie zwierzęta. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia takiej niespodziewanej przeszkody na drodze. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu.

Tekst i foto: Straż Pożarna w Braniewie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register