Budżet Obywatelski – jakie projekty będą realizowane?

Zakończyło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim na zadania, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. Elblążanie zdecydowali, a o tym jak rozłożyły się głosy i jakie pomysły ostatecznie wygrały mówili dziś podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga i wiceprezydent Janusz Nowak.

To już ósma edycja Budżetu Obywatelskiego. W ciągu tych ośmiu lat, od 2012 roku, na zadania z Budżetu Obywatelskiego wydaliśmy łącznie ponad 20 mln zł. To duża kwota – rozpoczął prezydent Wróblewski – W obecnej edycji pod głosowanie poddanych zostało 55 wniosków, 20 z nich zostanie zrealizowanych, łącznie głosowało 9007 osób, zarówno przez karty papierowe, jak i elektronicznie. Na wszystkie zadania oddano 27.475 głosów. Po raz pierwszy w tej edycji mogli głosować wszyscy, niezależnie od wieku, każda osoba uważająca się za elblążanina mogła podając swoje imię i nazwisko oraz adres wziąć udział w głosowaniu. Stwarza to pewne problemy z weryfikacją głosów, ale takie rozwiązania zostały nam narzucone przez wojewodę.

Chcę podziękować wnioskodawcom za to, że poświęcili swój czas, by wskazać, co warto w mieście zrealizować, dziękuję również wszystkim którzy wzięli udział w głosowaniu – dodał prezydent.

Jakie projekty wygrały w głosowaniu? Zobacz tu: BUDŻET OBYWATELSKI 2020 – zobacz zwycięskie projekty

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register