Wszystkich Świętych w dobie pandemii w Elblągu. Jak to będzie wyglądało?

W nadchodzące święto Wszystkich Świętych w sposób szczególny myślimy o naszym bezpieczeństwie, zachowujmy dystans, stosujmy maseczki, ograniczmy do minimum odwiedziny i rozłóżmy wizyty na cmentarzach, aby nie kumulowały się one tylko 1 listopada.

 

Z apelem o zachowanie bezpieczeństwa zwracał się do mieszkańców podczas dzisiejszej zdalnej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga. W trakcie konferencji przekazano też najważniejsze informacje dotyczące komunikacji miejskiej i organizacji ruchu wokół dwóch elbląskich cmentarzy.

Apel o rozwagę i stosowanie się do zasad!

– Sytuacja jest trudna, mamy w Elblągu prawie 200 osób zakażonych koronawirusem. W Szpitalu jest 50 osób zakażonych, a na kwarantannie jest ponad 600 osób. W związku z tym apeluję o rozwagę w sprawie wizyt na cmentarzach. Posłuchajmy ekspertów, którzy wskazują żeby nie gromadzić się na cmentarzach. Postarajmy się rozłożyć te wizyty na kilka dni tak, aby nie dać koronawirusowi pola do rozprzestrzeniania się. Proszę elblążan by byli odpowiedzialni, tak jak pokazali to wiosną – apelował prezydent Wróblewski.

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych, najważniejsze informacje to:

• 31 października (sobota) i 1 listopada (niedziela) – w tych dniach wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne.
• Z uwagi na zaplanowaną organizację ruchu w okolicy cmentarza Dębica, autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały TYLKO do DOLNEJ PĘTLI przy cmentarzu Dębica
• Przypominamy o obostrzeniach w komunikacji miejskiej, a więc: obowiązku zakrywania nosa i ust, utrzymywaniu bezpiecznej odległości od innych osób, limitach pasażerów w poszczególnych pojazdach komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – szczegółowe informacje
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – rozkład jazdy
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – mapka


Organizacja ruchu wokół elbląskich cmentarzy: Dębica i Agrykola, najważniejsze informacje to:

• W dniach 31 października i 1 listopada na ul. Łęczyckiej (od ronda przy ul. Rawskiej do Dolnej Dębicy) ruch drogowy dla pojazdów osobowych będzie jednokierunkowy, bez możliwości parkowania na tym odcinku. Dla autobusów, służb miejskich, taxi i zaopatrzenia ruch będzie dwukierunkowy.  

• Od soboty 31 października od godz. 8.00 do 1 listopada do godz. 20.00 na ul. Łęczyckiej od Dolnej Dębicy w górę do ogrodów działkowych – ruch drogowy będzie  jednokierunkowy, z możliwością parkowania skośnego po lewej stronie jezdni. Powrót do miasta będzie odbywał się po  S 22  do węzła Elbląg – Wschód.

• ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od dnia 31 października od godz. 8 00 do dnia 1  listopada  do godz. 20.00. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych i osób prowadzących handel (za okazaniem  przepustek które wydaje Urząd Miejski w Elblągu.

Organizacja ruchu wokół cmentarza Dębica – ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Organizacja ruchu wokół cmentarza Agrykola – ZOBACZ SZCZEGÓŁY

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register