Camping w Szwajcarii? Przygotuj się do wyjazdu

Szwajcaria o każdej porze roku oferuje nam mnóstwo atrakcji. Tamtejsza infrastruktura pozwala na beztroskie podróżowanie z przyczepą campingową – wykorzystaj to! Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Wyznacz trasę

Ustal konkretny cel podróży do Szwajcarii i wyznacz trasę przejazdu. Stawiając na camping, zyskasz mobilność i będziesz mógł odwiedzić wiele interesujących okolic. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsca na polach campingowych. Szwajcaria to nieduży kraj, a przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi punktami trasy nie zajmuje wiele czasu. Zacznij od stworzenia listy miejsc, które chcesz odwiedzić. Pierwszym przystankiem może być najbardziej odległy punkt na mapie. W ten sposób z każdą kolejną zmianą miejsca będziesz skracać sobie drogę powrotną do kraju.

W poszukiwaniu interesujących miejsc warto przewertować kilka przewodników. W ten sposób można zorganizować wycieczkę pełną atrakcji. Pamiętaj, że chociaż kierowcy chwalą zadbane szwajcarskie drogi, to górzysty teren bywa bardzo niebezpieczny. Przy niektórych drogach umieszczone są znaki opisujące panujące warunki drogowe, dopuszczalną szerokość auta oraz niezbędne wyposażenie.

Szwajcarskie drogi – o czym pamiętać?

Zanim ruszysz na szwajcarskie drogi, sprawdź wszystkie trasy i upewnij się, że Twój samochód jest przystosowany do poruszania się po nich. Przed wyjazdem warto zrobić przegląd techniczny i sprawdzić, na ile miejscowe przepisy różnią się od obowiązujących w Polsce.

Szwajcaria należy do strefy Schengen, dlatego dowód osobisty wystarczy, by do niej wjechać. Do poruszania się po tamtejszych drogach wystarczy posiadanie polisy OC, ale przed wyjazdem warto przemyśleć rozszerzenie ubezpieczenia. Dzięki assistance zapewnisz sobie ochronę w przypadku awarii pojazdu, a AC pozwoli Ci uniknąć finansowych skutków np. stłuczki. Sam wybór nie musi być skomplikowany – polisę możesz łatwo dopasować za pomocą kalkulatora OC i AC.

Pamiętaj również, że w Szwajcarii w przypadku samochodów z przyczepą obowiązują inne ograniczenia prędkości: dla tras szybkiego ruchu, autostrad oraz dróg pozamiejskich jest to 80 km/h. Z kolei prędkość dopuszczalna w terenie zabudowanym wynosi 50 km/h. Nie warto lekceważyć przepisów, gdyż ich łamanie jest surowo karane.

Jeżdżąc po Szwajcarii, warto zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie auta – apteczkę pierwszej pomocy, trójkąt ostrzegawczy i kamizelkę odblaskową. Pamiętaj o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i obowiązku przewożenia w foteliku dzieci do 12 roku życia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register