Ciężarówka ze złomem przewróciła się i zablokowała zjazd na „siódemkę”

W poniedziałek dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu otrzymał zgłoszenie, że na wysokości wjazdu na drogę S22 w kierunku Braniewa doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego.

Do zdarzenia skierowano strażaków z JRG nr 1. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że na zjeździe z drogi S7 w kierunku Elbląga przewrócił się pojazd ciężarowy przewożący złom, uszkadzając przy tym infrastrukturę drogową.

ciezarowkaS22_2_29_03_2018

 

Kierowca pojazdu zdołał go samodzielnie opuścić jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, a innych uczestników zdarzenia nie było.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu oleju napędowego, który wyciekał z uszkodzonego zbiornika. Kierowca ciężarowej scanii po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu. Właściciel pojazdu zobowiązał się do usunięcia go we własnym zakresie.

Pojazd ciężarowy wraz z kontenerami został usunięty z drogi przy pomocy ciężkiego sprzętu, w tym 50 tonowego dźwigu. Na czas prowadzonych pracy ten docinek drogi był całkowicie zablokowany. Ruch na drogach S7 i S22 przez cały czas odbywał się bez zakłóceń.

W działaniach brały udział 4 zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 11 strażaków. Na miejscu pracowała także policja, ZRM oraz przedstawiciel GDDKiA.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register