Czapka z daszkiem, jako modny dodatek damskiej garderoby

Każda kobieta pragnie wyglądać dobrze. Oprócz dbania o figurę i dopasowanego makijażu wiele kobiet uważa garderobę, za jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o damską prezencję

Oczywiście sukienka, spodnie czy bluzka, to podstawa każdej stylizacji. Często, warto jednak podkreślić charakter swojej kreacji niebanalnym dodatkiem i nie drogim dodatkiem. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór modnej czapki z daszkiem.

Jakie rodzaje czapek z daszkiem możemy spotkać w sklepach internetowych?

 Nazewnictwo w tej kwestii jest dosyć umowne, niemniej jednak każdy rodzaj charakteryzuje się nieco innym kształtem, bądź materiałem, z którego został wyprodukowany. Oto kilka z nich:

  • snapback – uniwersalny model, dzięki tylnej regulacji obwodu; plastikowy pasek pozwala na przypięcie czapki do plecaka lub spodni, kiedy nie jest potrzebna; charakteryzuje się nieco wyższym panelem przednim i prostym daszkiem;
  • fullcap – dawniej popularny model wśród muzyków; wyposażony w prosty daszek; nie posiada regulacji obwodu, dlatego dobranie rozmiaru jest wyjątkowo ważne;
  • bejsbolówka – model z regulowanym obwodem i zagiętym daszkiem, dzięki czemu czapka idealnie przylega do głowy;
  • trucker – oprócz regulacji i zagiętego, piankowego daszka, model ten jest w tylnej części wykonany z przewiewnej siatki, dzięki czemu skóra głowy ma swobodny dostęp do powietrza.

Tylko do sportowej stylizacji – czy na pewno?

 Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, rodzaj czapki z daszkiem był przypisywany do konkretnych grup społecznych. I tak – trucker nosili tylko kierowcy ciężarówek, fullcap był dla raperów, a bejsbolówki dla dresiarzy. Z biegiem lat, ten rodzaj dodatku znalazł zainteresowanie również wśród płci pięknej. Coraz częściej spotykamy kobiety z nietuzinkowym nakryciem głowy. Jak zatem wybrać dobrze?

Wybierz mądrze

 Szukając odpowiedniej damskiej czapki z daszkiem, należy na początku zastanowić się nad jej rodzajem i rozmiarem. Trzeba wziąć tutaj pod uwagę formę fryzury, jaką musimy dopasować, żeby całość wyglądała zgrabnie.

Kolejną kwestią jest kolor. Pamiętajmy, że nakrycie głowy pełni funkcję dodatku, dlatego dobrze by było, gdyby jego odcień nie „gryzł się” z głównym kolorem reszty stylizacji.

Do wyboru będziemy mieli również czapki z całą gamą wzorów, od loga producenta, po wymyślne napisy i obrazki, które dodają charakteru i przykuwają uwagę. Można też zdecydować się na opcję jednokolorową bez dodatków, co będzie bardziej uniwersalne.

Czapka na każdą okazję

 Czy wypada założyć czapkę do teatru, na bankiet czy spotkanie biznesowe? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak pamiętać, iż na takie okazje sprawdzą się jedynie wyjątkowe rodzaje nakrycia głowy, takie jak kaszkiet czy baker boy. Powinny być one wykonane w stonowanej kolorystyce.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register