Czarny piątek w Elblągu. Kobiety znów będą protestowały!

Wszystko zaczęło się od komunikatu wydanego 14 marca przez Konferencję Episkopatu Polski, w którym ponaglono władzę do rozpoczęcia prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Odbiera on kobietom prawo do aborcji w przypadku płodów z nieusuwalnymi wadami.

Jednocześnie nie przewiduje żadnej formy pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. PiS skierował projekt pod obrady komisji 19 marca. Dzień wcześniej, w niedzielę, pod kuriami w całej Polsce odbyły się demonstracje przeciwko projektowi. Protestujący trzymali w rękach wieszaki, symbol niebezpiecznych aborcji dokonywanych przez zdesperowane kobiety. Ostatecznie projekt „Zatrzymaj aborcję” otrzymał pozytywną opinię ze strony Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Wcześniej z kolei posłowie z komisji ustawodawczej przyjęli i wysłali do Trybunału Konstytucyjnego stanowisko dotyczące aborcji ze względu na ryzyko poważnych wad płodu. Uznali, że tego typu aborcja jest niezgodna z konstytucją.

Uważamy, że takie podejście do praw kobiet to skandal i schlebianie religianckim barbarzyńcom – nie ma naszej zgody na łamanie praw człowieka i robienie z kobiet inkubatorów do rodzenia, bo takie widzimisię mają akurat panowie fundamentaliści i kościelni purpuraci.

W najbliższy piątek, 23 marca 2018 r., o godz. 17.00 spotykamy się pod biurem posła PiS Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża w Elblągu, skąd pomaszerujemy na Pl. Słowiański pod biuro posła PiS Leona Krasulskiego, a stamtąd pod adres właściwy, czyli pod kurię biskupią na elbląskiej Starówce.

Organizatorzy

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register