Czym charakteryzują się wpuszczane profile LED?

Ledy to oświetlenie, które coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Nie tylko zapewnia odpowiednią ilość światła we wnętrzu i na zewnątrz, ale również stanowi unikalny rodzaj dekoracji. Oprócz tego można dzięki diodom LED podkreślić walor estetyczny wnętrza, na przykład podwieszany sufit. Przydają się wtedy taśmy LED, a wraz z nimi wpuszczane profile LED. Czym są te profile i dlaczego trudno się bez nich obejść?

Wpuszczane profile LED chronią przed zabrudzeniem

Dobra jakość światła – z tego szczegółu znane są popularne już ledy. Jednak gdy montuje się taśmy ledowe, ich jakość będzie w dużej mierze zależna od tego, gdzie się je zamontuje i czy się je odpowiednio zabezpieczy. Nierzadko znajdują zastosowanie tam, gdzie intensywnie użytkuje się pomieszczenie, na przykład na schodach.

Chcąc je uchronić przed groźnym zabrudzeniem, które może zmniejszyć ich wydajność, warto zastosować wpuszczane profile LED. Ten dodatek służy bardzo często jako specjalny rodzaj ochrony diod umieszczonych na taśmie. Dzięki nim pasek LED jest schowany w przestrzeni, która powstaje między ściankami takiego profilu. Nie jest zatem narażony na bezpośrednie skutki eksploatacji danego pomieszczenia. Za pomocą profilu udaje się uchronić taśmę LED przed zachlapaniem farbą, przed kurzem, czy innymi plamami, jakie pojawiają się nieraz w obrębie gospodarstwa domowego.

Wpuszczane profile LED przedłużają żywotność taśm z diodami

Profile LED, które wpuszcza się w dane podłoże, są niezbędne, jeśli ważne jest, by ledowe oświetlenie mogło służyć jak najdłużej. Za pomocą wpuszczanych profili LED udaje się w znacznym stopniu przedłużyć żywotność taśm z diodami. Poza tym, że chronią przed zabrudzeniem, stanowią również doskonałe zabezpieczenie w razie mocniejszego nacisku na taśmę LED.

Zatem, gdy ledowe oświetlenie znajduje się między ściankami profilu, praktycznie nie ma takiej możliwości, by uległo mechanicznemu uszkodzeniu. Nie porysuje się, ani nie przerwie, a diody także będą świecić do momentu, aż ich okres używalności dobiegnie końca. Nie natomiast wtedy, gdy pękną pod wpływem nacisku z zewnątrz.

Ledy mają też dłuższą żywotność, ponieważ profil nie dopuszcza, by się za bardzo nagrzewały. Jak odprowadzić nadmiar ciepła włączonych diod – właśnie za pomocą konstrukcji profilu LED.

Wpuszczane profile LED w elegancki sposób podkreślają wystrój wnętrza

Przyglądając się ofercie profili LED, które wpuszcza się w dane podłoże, można zauważyć, że są dostępne w bogatej kolorystyce. Nie jest to przypadek i nie chodzi tylko o to, że jednemu klientowi do gustu przypadnie taki kolor, a drugiemu inny. Szeroka paleta barw profili jest osiągalna z uwagi na to, że dzięki odpowiedniej barwie można w taki sposób zamontować profil, by pozostał praktycznie niezauważalny we wnętrzu. W pomieszczeniu to oświetlenie ledowe ma zwracać na siebie uwagę, a nie profil, w którym się ono znajduje.

Można też dobrać odcień takiego profilu w ten sposób, by stanowił kontrast do barwy podłoża, w jaki się go wpuści. Dzięki temu może być dodatkowym elementem dekoracyjnym, który będzie lepiej widoczny za dnia, gdy ledy są na ogół wyłączone.

Sprawdź ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register