Dwa samochody „dachowały” – dwie osoby trafiły do szpitala

188 interwencji, 4 poszukiwane osoby zatrzymane w policyjnym areszcie, 20 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz ponad 600 badań wśród kierujących na zawartość alkoholu. Tak przedstawia się miniony weekend w policyjnych statystykach.

Policjanci z ruchu drogowego pracowali przy 14 zdarzeniach. Wśród nich był wypadek. Doszło do niego w minioną niedzielę w miejscowości Jezioro (gm. Markusy). Tam 22-latek, który kierował fordem focusem nie ustąpił pierwszeństwa dla kia carnival, którym kierowała 26-letnia kobieta. W wyniku zderzenia obydwa samochody „dachowały”. Kierowca focusa doznał złamania obydwu nóg. Najcięższe obrażenia odniósł pasażer kia, który doznał pęknięcia podstawy czaszki i kręgosłupa. Obydwaj poszkodowani trafili do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.

Wśród 600 skontrolowanych kierowców 3 z nich kierowało w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekord przypadł 45-latkowi z Gdyni, który jechał motorowerem na terenie gminy Gronowo Elbląskie. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Było także jedno „50+”. W niedzielę w Nowym Dworze Elbląskim została zatrzymana kobieta, która swoim audi jechała 109 km/h. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h i tym samym straciła prawo jazdy – mówi Jakub Sawicki z zespoły prasowego KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register