Edmund Szwed. Czy w Elblągu, warto być radnym? Oceńcie Państwo sami

Radnemu w ciągu jednego miesiąca przysługuje dieta do: 100 proc. maksymalnej wysokości diety w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców – 5 153,5 zł. Uwaga. Funkcję radnego można uzyskać praktycznie dożywotnio, gdyż dwukrotna kadencyjność w samorządach terytorialnych dotyczy tylko wójtów/burmistrzów/prezydentów, a nie radnych.

W wyniku „pospolitego ruszenia elblążan” w najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy, mogą sami wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć władzę w Mieście. Dzieląc się tą informacją w rodzinie, z sąsiadami i znajomymi, podpowiecie im tę szansę pójścia tą drogą. Być może oni również zechcą skorzystać z tej okazji a wówczas elblążanie, jako pierwsi w Polsce, sami z siebie utworzą Radę Miasta i roztropnie będą zarządzać swoim niepartyjnym Miastem, otrzymując przy tym, za tę pracę, zasłużenie godziwą zapłatę. Tylko tak  postępując, mieszkańcy mogą zbudować Miasto swojej przyszłości. Miasto, w którym nawet młodzi elblążanie, będą chcieli w nim pozostać i dalej w nim żyć!

Elblążanie, mogą sami sobie  i  swoim bliskim  pomóc, by obronić Miasto przed dalszym upadkiem,  kontaktując się pod : 606 299 565   lub  e-mail: szwed.edmund@gmail.com

Linki do Wzoru Kart podpisów: https://elblag24.pl/wp-content/uploads/2024/02/karta.jpg

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/statics/PKW_AKTUALNOSCI/uploaded_files/1706626205_zpow61142024-zalacznik-nr-2-sejmik.docx

Co elblążanie teraz zrobić powinni, by po wyborach zacząć dobrze zarabiać i dobrze żyć?

1.  W każdym Okręgu Wyborczym (jest ich 5), elblążanie sami z siebie, powinni  organizować się i tworzyć grupy inicjatywne,  składające się  z  5 znajomych, by zebrać podpisy poparcia na Listę KW Bezpartyjni Samorządowcy.

Następnie stworzyć listę kandydatów na  radnych obu szczebli, składającą się z bezpartyjnych mieszkańców Elbląga, wybierając spośród siebie  osoby sobie dobrze znane.                 

2. Uwaga! Każdy elblążanin w wyborach samorządowych może zgłosić swoją kandydaturę lub znaną sobie osobę na radnego z KW Bezpartyjni Samorządowcy.                                 

Liczba kobiet na liście kandydatów nie może być mniejsza niż 35 % i podobnie liczba mężczyzn nie może być mniejsza niż 35 %.

4. Do 14 marca pełnomocnik wyborczy KW Bezpartyjni Samorządowcy musi zgłosić gminnym komisjom wyborczym kandydata na  prezydentów Elbląga i listy z kandydatami na radnych.

5. Wziąć aktywny udział w wyborach samorządowych i dokonać wyboru nowego prezydenta i radnych z KW Bezpartyjni Samorządowcy.

6. Po zagłosowaniu na KW Bezpartyjni Samorządowcy, należy zrobić fotografię swojej Karty do głosowania, która posłuży jako dowód oddania głosu na program wyborczy KW Bezpartyjni Samorządowcy, co stanie się  Twoją szansę na wynajem domu plus energetycznego w pierwszej kolejności.

Edmund Szwed

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register