Elblążanin szalał pod Sztumem. Po pijaku rozwalił samochód i uciekł – byli ranni

Sztumscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Targ. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 40-letni kierowca mitsubishi stracił panowanie na autem i uderzył w drzewo. Trzy osoby podróżujące osobówką z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia a w chwili a po jego zatrzymaniu okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie a dodatkowo jest poszukiwany. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 Wczoraj o godzinie 17.25 dyżurny sztumskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Nowym Targu. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że kierujący mitsubishi, który uciekł z miejsca wypadku, prawdopodobnie jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Troje pasażerów w tym dziecko z obrażeniami ciała został przetransportowanych do szpitala. Chwile po zdarzeniu mundurowi zatrzymali sprawce wypadku.

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Dodatkowo 40-letnie mieszkaniec Elbląga był poszukiwany listem gończym do odbycia kary. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia a technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny.

 Wkrótce mieszkaniec Elbląga usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych.

źródło: Policja Sztum

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register