Elblążanin wiceprezesem w międzynarodowej organizacji!

W Singapurze odbywa się doroczne zgromadzenie krajów członkowskich Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF).

Na spotkaniu poruszane są m.in. tematy dotyczące przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży w Buenos Aires, gdzie jedną z dyscyplin będzie breakdance, zmiany w przepisach tanecznych, a także prezentacja nowej struktury organizacyjnej WDSF. W tym roku delegaci wybierają na kolejną kadencję (2017-2021) prezesa i zarząd WDSF.

Wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju został wybrany Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu,  prezes Federacji Tańca Sportowego, trener i międzynarodowy sędzia taneczny, organizator turniejów WDSF rangi mistrzowskiej w Polsce (mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy) oraz rankingowych turniejów WDSF – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Po raz pierwszy w  60-letniej historii WDSF polski delegat został wybrany do władz WDSF.

– Będę odpowiedzialny za rozwój WDSF i jego adaptację do nowych okoliczności i możliwości – mówi nowy wiceprezes WDSF ds. rozwoju Antoni Czyżyk. – Mam nadzieję wykorzystać posiadane umiejętności do tworzenia i wdrażania strategii rozwoju World DanceSport Federation w najbliższych latach.

Delegaci docenili tym samym wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej i sportowej Antoniego Czyżyka. Warto dodać, że kierowana przez niego Federacja Tańca Sportowego w ostatnich latach z małego stowarzyszenia rozrosła się w silny związek krajowy, ubiegający się o przyznanie praw polskiego związku sportowego. Efektem tego jest także powierzenie FTS funkcji lokalnego koordynatora organizacji zawodów tańca sportowego podczas The World Games 2017, które już w lipcu odbędą się we Wrocławiu.​

źródło: CSE „Światowid”

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register