EOK inauguruje program edukacyjny pod znakiem dźwięku i obrazu

Elbląska Orkiestra Kameralna realizuje wiele projektów o charakterze edukacyjnym, w tym od 2016 roku program Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, skierowany do maturzystów.

W nowym sezonie artystycznym Orkiestra, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, po raz trzeci organizuje Filharmonię…, w ramach której uczniowie elbląskich klas maturalnych będą mogli bezpłatnie uczestniczyć (wraz z osobami towarzyszącymi) w 15 koncertach abonamentowych EOK i trzech próbach zespołu. Koncertach różnorodnych, bo obejmujących repertuar barokowy, romantyczny i współczesny.

Dzięki temu młodzież przekona się, że warto odkryć świat instrumentów smyczkowych, a płynąca z nich muzyka w niczym nie ustępuje popowym dźwiękom. Elbląscy kameraliści zainaugurują program już 18. października, zapraszając uczniów na otwartą próbę, która upłynie pod znakiem hitów muzyki małego i dużego ekranu. Z fortepianu i smyczków popłyną wówczas dźwięki utworów, które wywarły największy wpływ na XX-wieczną kinematografię.

Z jednej strony, muzycy zaproponują Suitę Awanturniczą, dzięki której uczniowie klas maturalnych odbędą podróż w czasie i przestrzeni, poznając starożytny Rzym i Imperium Galaktyczne. Z drugiej, w ramach Suity Bohaterskiej nastolatkowie odkryją realia Rzeczypospolitej szlacheckiej i świat XVIII-wiecznych galicyjskich hrabiów i zbójników. Nad grą Orkiestry będzie czuwał Hadrian Filip Tabęcki, który wystąpi w podwójnej roli: pianisty i konferansjera.

Inauguracja Programu Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!
18.10.2018, czwartek, 13:00

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych

Wykonawcy:
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, prowadzenie
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie:
„Fantazja Filmowa” – subiektywny wybór hitów filmowych w aranżacjach na fortepian i orkiestrę smyczkową

Koncert objęty programem Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!. Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register