Healthy Cities, czyli kroki wygrywają

Elbląg wspólnie z 65 innymi polskimi miastami stanął do wyzwania pn. Healthy Cities 2023, a wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców i przyszłość planety.

Wyzwanie Healthy Cities ma na celu zmotywowanie mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej. Trzy najbardziej aktywne miasta zostaną nagrodzone Zielonym Budżetem o łącznej wartości 60 tys. zł, który będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej proekologicznej inicjatywy.

Krok pierwszy – pobrać aplikację

Aby podjąć wyzwanie niezbędne jest pobranie darmowej aplikacji Healthy Cities. Aplikacja będzie nie tylko merytorycznym wsparciem dla mieszkańców, ale i zapewni odpowiednią dawkę motywacji do działania. Na Uczestników czekają w niej artykuły przygotowane przez ekspertów z Grupy LUX MED, które dostarczą wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. W aplikacji na bieżąco można też śledzić pozycję miasta w rankingu, ale też swoją indywidualną w danym mieście.

Krok drugi – robić dużo kroków

Wyzwanie Healthy Cities propaguje ideę podejmowania aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki. Można chodzić, spacerować, biegać, a nawet tańczyć – każda aktywność ma znaczenie. Zalecane jest wykonanie minimum 6 tys. kroków dziennie. W efekcie można zadbać o swoją kondycję, lepsze zdrowie, przyszłość planety, ale także rywalizować z innymi Uczestnikami.

Więcej szczegółów oraz kod QR do pobrania aplikacji znajduje się na stronie www.luxmed.pl/healthycities oraz w regulaminie

Zdrowie i środowisko – to dwa kluczowe słowa, którymi można opisać Healthy Cities. Grupa LUX MED inicjując wyzwanie, kierowała się hasłem „nie ma zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska”. Akcja jest inicjatywą o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym, tym samym realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju. Troska o odpowiedni poziom aktywności fizycznej, ale także planetę, za którą jesteśmy odpowiedzialni to ważny krok w kierunku lepszego i zdrowszego życia.

plakat

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register