Jak programować strony internetowe?

Chcesz zarabiać, projektując strony internetowe? Zarówno w Elblągu, jak i okolicach roi się od ofert pracy dla programistów. Aby wkroczyć do tej branży, nie potrzebujesz studiów. Zawód programisty nie jest bowiem zawodem regulowanym. Oznacza to, że nie są Ci potrzebne żadne dyplomy, certyfikaty, czy zdane egzaminy państwowe. Aby jednak móc programować strony internetowe, konieczne są pewne umiejętności. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Twórcy stron internetowych

Obecnie własna strona internetowa to podstawa marketingu w każdym przedsiębiorstwie. W końcu jeśli nie ma Cię w sieci, nie istniejesz. Właściciele firm nie mają jednak zwykle czasu i umiejętności, które pozwolą stworzyć funkcjonalną witrynę, dlatego poszukują fachowców, którzy gotowi są się tym zająć. Aby stworzyć stronę internetową, musisz znać takie narzędzia jak HTML, język JavaScript, PHP, czy CSS. Oczywiście należy tutaj podkreślić, że programiści dzielą się na kilka specjalizacji, od których zależy język, którym się posługują. Innych kompetencji wymagać będzie zatem od Ciebie stworzenie sprawnego mechanizmu działania strony, a innych zadbanie o intuicyjny i estetyczny interfejs. Jako Back-end Developer, czyli specjalista od niewidocznych dla użytkownika mechanizmów strony, zapewniający jej wydajne działanie, musisz opanować języki takie jak Java, PHP, Python, czy C#. Jeśli natomiast chcesz zajmować się wizualną odsłoną witryny, jej funkcjonalnością i interfejsem, czas nauczyć się narzędzi front-end’owych, na przykład JavaScript, CSS lub HTML. 

Jak nauczyć się programowania?

Wiesz już, że nauka programowania nie wymaga studiów, ani egzaminów. Wiele osób decyduje się na samodzielną naukę w domu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że programowanie to złożone zajęcie, dlatego, aby nauka była efektywna, powinna być odpowiednio zaplanowana. Zdecydowanie najlepszą formą nauki jest więc wielomiesięczny, intensywny kurs, organizowany przez znaną szkołę programowania (https://codecool.com/pl/). Nauka realizowana jest według szczegółowo ustalonego programu, zajęcia odbywają się na żywo, dzięki temu cały czas możesz korzystać ze wskazówek mentorów i zwracać się do nich, gdy napotkasz problem w nauce.

Co więcej, nie musisz już teraz decydować, czy chcesz odpowiadać za wizualną, czy funkcjonalną część witryny. W Codecool opanujesz wszystkie niezbędne umiejętności, by móc rozwijać się jako Full Stack Developer, czyli specjalista zarówno od front, jak i back-endu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register