Kiedy ruszy budowa Regal Park? Tego jeszcze nie wiadomo

Mieszkańcy okolic ul. Bażyńskiego są zaniepokojeni planowaną budową Regal Park. Jak wskazują, obawiają się zakorkowania osiedlowych uliczek przez ruch samochodowy. Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, inwestor będzie musiał przebudować układ komunikacyjny.

Jak już informowaliśmy wcześniej, do naszej redakcji napisali mieszkańcy bloku przy ul. Bażyńskiego, którzy z niepokojem obserwują przygotowania do inwestycji.

– Śledzę w prasie elbląskiej informacje o budowie tego obiektu i to co mnie najbardziej niepokoi to drogi dojazdowe. To ma być olbrzymi budynek mieszkalny oraz lokale użytkowe. Ruch kołowy na pewno się zwiększy. Nie trzeba być geniuszem aby zrozumieć, że już u nas jest ciasno. W tym rejonie brakuje parkingów. Kierowcy zostawiają swoje samochody na trawnikach, zastawiają inne auta, ciężko przejść kobietom z wózkami czy osobom niepełnosprawnym. Inwestor pisze o podziemnym parkingu dla mieszkańców. A co z dojazdami do tego obiektu i lokali użytkowych? Jak będzie puszczony ruch samochodowy? Gdzie znajdą się dodatkowe parkingi? Moim zdaniem inwestycja w tym miejscu to nieprzemyślana decyzja.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/powstaje-regalpark-nowa-inwestycja-zakorkuje-cale-osiedle/

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, układ drogowy w rejonie  Płk. Dąbka – 12 Lutego – Nowowiejska został już wcześniej przebudowany i dostosowany do budynku usługowo-handlowego, którego w efekcie nie zrealizowano.

Powstał wówczas (w ramach przebudowy drogi 504) dodatkowy, wydzielony lewoskręt z ul. Płk Dąbka w ul. Nowowiejską, wyspa rozdziału jezdni na ul. Nowowiejskiej i dodatkowy pas ruchu w prawo – w ulicę Pilgrima. Przebudowano również sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu 12 Lutego – Królewiecka – Płk. Dąbka. 

 – Natomiast w zawiązku z nową inwestycją na tym terenie na chwilę obecną zaplanowano: zjazd do budynku handlowego dla klientów i dostaw towarów odbywał będzie się od strony ul. Nowowiejskiej, zlokalizowany zostanie na początku ul. Pilgrima. Od strony ul. Bażyńskiego zlokalizowany będzie zjazd do części podziemnego garażu obsługującego mieszkańców budynku – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Projektant budynku mieszkalno- usługowego opracowuje aktualnie koncepcje zmian w układzie komunikacyjnym ul. Pilgrima , który ma być dostosowany do ustaleń zawartych w miejscowym planie zagospodarowania dla tego terenu.

W sierpniu br. Ratusz planuje uzgodnić z inwestorem i projektantem zakres zmian, a następnie  zawrzeć umowę z inwestorem zobowiązującą go do realizacji przebudowy uzgodnionych zmian w układzie komunikacyjnym.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register