Kierowcy jeżdżą za szybko i z promilami alkoholu!

W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 200 razy. 18 osób przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego, zatrzymano trzy osoby poszukiwane. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczali w czasie weekendu przejazd rowerowy oraz paradę motocykli.

Policyjna służba od piątku do niedzieli przyniosła zatrzymanie 5 nietrzeźwych kierujących a także wyeliminowanie z ruchu tych którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tych ostatnich policjanci zatrzymali ośmiu. Rekordzista miał 130 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Oprócz 500 złotowego mandatu i 10 punktów karnych policjanci zatrzymali mu na 3 miesiące prawo jazdy.

W Pasłęku policyjny patrol zatrzymał przy ul. Piłsudskiego 38-latka, który kierował fiatem seicento. Mężczyzna został przebadany alkotestem. Wynik badania to 2,40 promila alkoholu w organizmie.

Inny kierujący to 24-latek zatrzymany w Elblągu przy ul. Radomskiej. Mężczyzna kierował osobowym bmw mając 1,4 promila. Dodatkowo 24-latek miał orzeczony sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do listopada 2020 roku. Auto odholowano na parking. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register