Kolejny porywacz zatrzymany

Dzięki policjantom ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz prokuratorów z Pragi Północ do aresztu trafił kolejny mężczyzna podejrzany o pozbawienie wolności 39-latka. Pokrzywdzony został uwięziony, a następnie miał być dręczony i dotkliwie pobity. Za przestępstwo pozbawienia wolności człowieka połączonej ze szczególnym udręczeniem grozi co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w połowie września ubiegłego roku na terenie warszawskiego Targówka. Jak ustalili wówczas policjanci 39-letni mężczyzna, który wyszedł na osiedlowy parking, został zaatakowany przez nieznane osoby, a następnie uwięziony w bagażniku i wywieziony. Po blisko 24 godzinach pokrzywdzony został wyrzucony z samochodu na jednej z praskich ulic. Dzięki pomocy postronnych osób mężczyzna szybko trafił do szpitala. Okazało się, że wymaga hospitalizacji.

Sprawą zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek przez ten czas był przetrzymywany na działce. Tam miał być dotkliwie bity. Dzięki ustaleniom szybko wpadli na trop osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. 27-letni Konrad S. trafił w ich ręce i po zarzutach, które usłyszał w tej sprawie został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Policjanci nie ustali w poszukiwaniach kolejnej osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestepstwa. Wielomiesięczna praca funkcjonariuszy i prokuratorów przyniosła efekty. Dzięki zebranemu w sprawie materiałowi zarzuty usłyszała kolejna osoba. 52-letni Zbigniew S. jest podejrzany o pozbawienie wolności 39-latka połączonej ze szczególnym udręczeniem.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Pragi Południe. W samochodzie, którym się poruszał funkcjonariusze zabezpieczyli około 30 kilogramów krajanki papierosowej bez polskich znaków akcyzy.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 52-letniego mężczyznę. Za to przestępstwo grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

źródło: www.policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register