Kora Jackowska nie żyje. Wybitna polska artystka miała 67 lat

W sobotę 28 lipca nad ranem zmarła Kora – wybitna polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 solistka zespołu Maanam. Miała 67 lat.

„Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – pisze Kamil Sipowicz oraz rodzina i przyjaciele artystki.

Kora Jackowska chorowała na genetyczny nowotwór jajnika. Od niemal samego początku zmagań z rakiem, artystka nie chciała na bieżąca informować fanów o stanie swojego zdrowia. Potem jednak zmieniła zdanie. Artystka po raz pierwszy opowiedziała o swojej chorobie nowotworowej w wywiadzie udzielonym Małgorzacie Domagalik dla miesięcznika „Pani” w 2014 roku.

Więcej: https://www.wprost.pl/kraj/10142201/kora-jackowska-nie-zyje-wybitna-polska-artystka-miala-67-lat.html

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register